Sięgnij po finansową obfitość.

Mały test na Twoją finansową obfitość:

Wyobraź sobie swoich rodziców takich, jacy przychodzą Ci do głowy. Może będzie to ich obraz z przeszłości, fragment zdjęcia z dzieciństwa, a może ich obecny wizerunek. Jeśli trudno Ci utrzymać ich obraz, po prostu ich poczuj, pomyśl o nich.

Unieś przed siebie ręce i powiedz „chcę”. Zobacz, co się pojawia.

Potem przyciągnij do siebie ręce i powiedz „biorę”.

Zauważ, jak się czujesz.

Jeśli pojawia się przepływ, ciepło, radość, spokój- gratuluję. Będzie Ci łatwo sięgać po pieniądze i po finansową obfitość.

Ale, jeśli czujesz zmieszanie, może wstyd, onieśmielenie, jeśli napływają łzy albo ruch się zatrzymuje, Twoje sięganie może być zatrzymane. Również sięganie po pieniądze. Po to, czego potrzebujesz i na co zasługujesz.

Jak to było sięgać po mamę?

Jak to było sięgać po tatę?

Co musiałaś robić, żeby zasłużyć na jego, jej uwagę i miłość?

Po pieniądze trzeba sięgnąć. Otworzyć się na nie. Nie ma przyciągania bez sięgania. Jakie jest Twoje sięganie? Z czym Ci się kojarzy? Jakie emocje wywołuje?

Dopóki tych emocji w sobie unikasz, dopóki ich nie uznajesz, to możesz też nieświadomie unikać przyciągania i sięgania, również po pieniądze.

Czy ja mogę? Czy mnie pozwolą? Czy nie odrzucą?

Twoja historia jest zapisana w Twoim ciele. I każdy kolejny ruch po coś, każde sięganie- bezpośrednie i symboliczne- może wyzwolić nieutulone dotąd emocje związane z dawnym sięganiem.

Jak to odwrócić?

Uznaj. Wsłuchaj się w to, co niesie ciało. Poczuj to dziecko w sobie, które chce na rączki, które czegoś chce. Może obecności, może przytulenia, może ciepłego słowa. I zobacz, jak to było tego nie otrzymać. Wiesz jak, dlatego zbyt rzadko sięgasz. ale tym razem świadomie uznaj ból dziecka w sobie. Zauważ, że wtedy naprawdę tego, czego potrzebowałaś nie było. Brakowało. I Ty nic nie mogłaś na to poradzić. Naprawdę. Bo byłaś dzieckiem. A ktoś był dorosłym ze swoimi ograniczeniami i ranami.

Kiedy pozwolisz emocjom płynąć, daj sobie nowe, dobre doświadczenie. Kogo tam postawisz, żeby to sięgnięcie było możliwe? Jak by to było? Do kogo się przytulisz?

Poczuj. Nie myśl głową tylko poczuj sercem i przyjmij pierwszą odpowiedź. Może będzie tam stała Twoja Wewnętrzna Matka? Może anioł albo Ty z przyszłości?

Sprawdź. I sięgnij teraz tak, jak zawsze potrzebowałaś sięgnąć. W pełni. Z uczuciem przyjęcia. Z poczuciem, że możesz, że to bezpieczne. Zrób to fizycznie. Pozwól Twoim dłoniom objąć Twoje ciało albo przytulić się do drzewa. W ten sposób zaczniesz zmieniać zapis sięgania w swoim ciele. Dzięki temu sięganie po siebie, po miłość i po pieniądze będzie możliwe.

Bo bez względu na to, po co sięgasz- to chodzi o Ciebie i Twoje sięganie.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.