Wartości

“Po co to robisz? Nie możesz powtórzyć tego, co już masz? NIe za dużo tych kursów?”

Wczoraj to pytanie bardzo mnie zatrzymało, tym bardziej, że zadała mi je bliska i ważna dla mnie osoba. Niedawno skończyłam prowadzić grupowy kurs “Radykalnej Samoopieki”, od przyszłego roku rusza stała grupa wsparcia dla kobiet, które uzdrawiają matczyną ranę, mam zaplanowane comiesięczne webinary, sesje i teoretycznie mogłabym sobie “odpuścić”, poczekać, zrobić ponownie coś, co już jest gotowe. I wiele osób tak by zrobiło.

W takim razie co nas różni? O co chodzi? Co decyduje o sposobie, w jaki działasz i żyjesz? 

To Twoje WARTOŚCI.
Czyli rzeczy, które są dla Ciebie ważne ponadczasowo i jeśli nie będziesz żyć w zgodzie z nimi, będziesz nieszczęśliwa. Może nie od razu, ale dzień po dniu Twoje oczy będą tracić swój naturalny blask.

Trzecie miejsce na liście moich wartości zajmuje TWÓRCZOŚĆ.
To dlatego nie muszę się motywować do pracy, wymyślania, pisania, nagrywania, malowania, pisania itd. Lubię to robić, jest to dla mnie ważne i bardzo mnie karmi.

Kiedy robię tego mniej niż potrzebuję, to czuję się, jakby ktoś zaciągnął mi hamulec ręczny.
To tworzenie dodaje mi wiatru w żagle ? i to dzięki niemu czuję, że się rozwijam, a nie stoję w miejscu. 
I tak, mogłabym powtórzyć kurs Radykalnej Samoopieki? (tam uczę m.in. jak określić swoje wartości i jak żyć w zgodzie z nimi) albo zrobić zaplanowaną wcześniej (i gotową) edycję warsztatu uzdrawiania matczynej rany “Spirala Życia”.
Ja tymczasem przygotowuję dla Ciebie mega praktyczny 14-dniowy warsztat “Wokół matki we mnie”, dzięki któremu będziesz w stanie rozpoznać, w jaki sposób Twoja dziecięca relacja z matką wpływa na Twoje dorosłe życie i zacząć ten wpływ świadomie zmieniać. Startujemy 5 października. To oddzielny program, w którym pokażę Ci w praktyce, jak pracować z bolesnymi obszarami w relacji z matką. Możesz go też potraktować jako wprowadzenie do dłuższego programu uzdrawiania matczynej rany, który otwieram zimą.
A jakie są Twoje wartości? Co potrzebujesz zrobić, żeby być bliżej siebie? A może jest coś, co potrzebujesz przestać robić, żeby być bliżej siebie? ?

https://www.instagram.com/p/CE3mtSDFoHn/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

2 thoughts on “Wartości

  1. Dziękuję za wszystko co do tej pory od Ciebie otrzymałam. Za to co wpłynęło dobrego do mojego życia z Twoich filmów i zapisków.Jednak mam takie poczucie…” czy to się kiedyś skończy”? Tyle jest do ” pracy” ,uzdrawiania,polepszania,wciąż nowe tematy ,wymiary zranien.Mam takie dobijajace uczucie, że niezależnie od tego co i ile już zrobiłam tak na prawdę nigdy nie bede wolna,zawsze będzie ” cos”…Czy masz może przemyslenia na ten temat?

    1. Justyna, dziękuję za Twój komentarz Kochana <3 i za ciepłe słowa do mnie <3
      Tak, zawsze będzie "coś". Jednak ja mam poczucie, że cała praca kończy się w momencie, kiedy zaczynamy to "coś" akceptować, kiedy pracę wewnętrzną traktujemy jako część życia, kiedy przyjmujemy i kochamy siebie całych- z tym przyjemnym w nas i z tym trudnym, bolesnym. Nadal będzie coś bolesnego, brzydkiego, coś, w co się nie chce zaglądać, ale to już nie uwiera, to nie jest powodem odrzucania siebie i nie przeszkadza nam w cieszeniu się życiem 🙂 Pozdrawiam Cię ciepło <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.