Dołącz do darmowych warsztatów

Pisanie terapeutyczne

23.06.25. – 9.07.25

Rozpocznij głęboką podróż do siebie. 

Zacznij pisać, by ruszyć z miejsca już teraz.

Pisanie terapeutyczne - dlaczego warto?

Przez wiele lat swojego rozwoju poznałam i sprawdziłam wiele metod, narzędzi i technik terapeutycznych. Niektóre z nich wspierały mnie tylko na określonych etapach, inne odnosiły się do wybranych obszarów życia. Jedno z nich towarzyszy mi odkąd pamiętam, a wciąż odkrywam kolejne jego niesamowite możliwości. Jest bardzo skuteczne i jednocześnie bardzo proste, a korzyści można odczuć już po 3 dniach. 

Co daje pisanie terapeutyczne?

pozwala wydobyć ukryte w nas emocje i treści na powierzchnię, co przynosi uczucie emocjonalnej ulgi

✎ pomaga zrozumieć nasze zachowania, intencje i motywy, dzięki czemu stajemy się bardziej świadomi swoich potrzeb i sposobów reagowania

✎ pomaga uporządkować nasze emocje i myśli, dając nam możliwość wprowadzenia porządku tam, gdzie wcześniej odczuwaliśmy chaos

✎ pomaga przyjrzeć się stresującym sytuacjom, opisać na spokojnie nasze problemy i znaleźć takie rozwiązania, o których wcześniej nie wiedzieliśmy

✎ pozwala stworzyć spójną narrację i zebrać rozproszone myśli, emocje i uczucia w jedną całość, przekładając się na poczucie integralności i kompletności

✎ pomaga odkryć i zrozumieć ograniczające przekonania, jakie sami na siebie nakładamy

✎ pozwala nam rozpoznać i przyjrzeć się powtarzalnym wzorcom zachowań w relacjach z innymi ludźmi

✎ pozwala zidentyfikować wewnętrzne blokady, jakich doświadczamy w drodze do własnego szczęścia

✎ umożliwia nam śledzenie postępów i wspiera w świętowaniu małych sukcesów, których wcześniej nie zauważyliśmy, bo umykały nam w natłoku myśli i zdarzeń

✎ to w pełni bezpłatne narzędzie– pisanie nie wymaga jakiegoś dodatkowego nakładu czasu, energii ani pieniędzy. Wystarczy 20 minut dziennie, zeszyt i ołówek lub długopis. 

 

Zaczynamy?

Zamiast marnować czas na kolejny serial czy książkę rozwojową ;), zrób krok w swoją stronę i zacznij kontaktować się z tym, co naprawdę ważne w Twoim życiu.

Pokażę Ci jak to robić w czasie bezpłatnego warsztatu on-line.

Serio serio, nie wypatruj małych druczków. Program jest zupełnie bezpłatny, tak jak narzędzia, które Ci w nim pokażę. Dobra zmiana jest na wyciągnięcie ręki!

Z czego będzie składać się warsztat on-line Pisanie terapeutyczne?

3 maile

przez 3 kolejne tygodnie, zawsze w poniedziałki, zaczynając od 23. czerwca otrzymasz ode mnie wiadomość e-mail z linkiem do kolejnej lekcji kursu

3 nagrania wideo

otrzymasz dostęp do nagrań wideo, w czasie których opowiem Ci o 3 różnych formach pisania terapeutycznego i zasadach, których warto się trzymać, żeby mieć efekty

3 PDF

otrzymasz dokładne instrukcje pisania terapeutczynego, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez przykładowy proces pisania, a także przykłady tego, jak mogą wyglądać fragmenty pisania terapeutycznego

3 wspólne pisania na platformie Zoom

otrzymasz dostęp do 3 grupowych spotkań on-line, w zamkniętej grupie na platformie Zoom, w czasie których będziemy sobie towarzyszyć podczas procesu pisania, czyli każdy w swoim zeszycie, ale razem, w jednej przestrzeni. W czasie spotkań pokażę dodatkowe praktyki, które sprawią, że pisanie będzie jeszcze lżejsze i efektywniejsze. Wspólne pisanie będzie się odbywać w 3 kolejne środy, zaczynając od 25. czerwca.

Szczegółowy harmonogram warsztatu:

Tydzień 1: OCZYSZCZENIE. Czym jest swobodny strumień myśli i jak pisać poranne strony? 

  • 23.06., poniedziałek – otrzymasz email wraz z linkiem do wideo, a także PDF do pracy własnej
  • 25.06., środa, godz.20.00 – wspólne pisanie terapeutyczne na platformie Zoom. Czas: ok 30 minut. Spotkanie nie będzie nagrywane, dane dostępu otrzymasz mailowo, tego samego dnia rano.

 

Tydzień 2: UWOLNIENIE. Journaling: Jak pisać ze swoim wewnętrznym dzieckiem albo innymi „częściami” siebie?

  • 30.06., poniedziałek – otrzymasz email wraz z linkiem do wideo, a także PDF do pracy własnej
  • 02.07., środa, godz.20.00 – wspólne pisanie terapeutyczne na platformie Zoom. Czas: ok 40 minut. Na koniec chętne osoby będą mogły podzielić się odczuciami związanymi z procesem pisania. Będzie też czas na ewentualne pytania. Spotkanie nie będzie nagrywane, dane dostępu otrzymasz mailowo, tego samego dnia rano.

 

Tydzień 3: PRZEMIANA. Journaling: Listy poza czasem. Jak pisać do siebie z przeszłości i z przyszłości.

  • 07.07., poniedziałek – otrzymasz email wraz z linkiem do wideo, a także PDF do pracy własnej
  • 09.07., środa, godz.20.00 – wspólne pisanie terapeutyczne na platformie Zoom. Czas: ok 30 minut. Wytłumaczę, co robić, by pisanie poza czasem przynosiło upragnione zmiany. Będzie czas na ewentualne pytania. Spotkanie nie będzie nagrywane, dane dostępu otrzymasz mailowo, tego samego dnia rano.

Kto przygotował warsztaty?

Nazywam się Sylwia Kulesza. Jestem terapeutką traumy i psychoterapeutką somatyczną po pełnym, 4,5 letnim szkoleniu w szkole psychoterapii somatycznej Bodynamic.

Piszę odkąd pamiętam i mam bzika na punkcie ładnych zeszytów. Od lat prowadzę dziennik, zeszyt dialogów z wewnętrznym dzieckiem, zeszyt wdzięczności, zeszyt snów, zeszyt rozmów z moją duszą i jeszcze kilka innych. Do niektórych zeszytów zaglądam kilka razy w tygodniu, do innych kilka razy w roku. Jak przestaję pisać, od razu czuję różnicę. To dlatego jestem tak bardzo przekonana o terapeutycznych właściwościach pisania. A jednak – wiem też, że pisanie pisaniu nie równe, i że kierując się kilkoma ważnymi zasadami, możemy zwiększyć swoje efekty. 

Przez wiele lat swojego rozwoju poznałam i sprawdziłam wiele metod, narzędzi i technik terapeutycznych. Niektóre z nich wspierały mnie tylko na określonych etapach, inne odnosiły się do wybranych obszarów życia. Jedno z nich towarzyszy mi odkąd pamiętam, a wciąż odkrywam kolejne jego niesamowite możliwości. Jest bardzo skuteczne i jednocześnie bardzo proste, a korzyści można odczuć już po 3 dniach. 

Jeśli nie możesz uczestniczyć w terapii indywidualnej, pisanie terapeutyczne może przynieść Ci ulgę i być źródłem wielu ważnych wglądów na swój temat. Jeśli uczestniczysz już w terapii, pisanie terapeutyczne może przyspieszyć jej efekty o skrócić czas potrzebny na terapię. Rozpocznij głęboką podróż do siebie od 1. kroku: zapisz się i odbierz wiadomość ode mnie. No może jeszcze zainwestuj w zeszyt. Taki jak lubisz. Niech Ci się podoba. To wszystko, czego potrzebujesz, by zacząć. Cała reszta już w Tobie jest i czeka, aż po to sięgniesz.