23.06.25. – 9.07.25
Rozpocznij głęboką podróż do siebie.
Zacznij pisać, by ruszyć z miejsca już teraz.
Przez wiele lat swojego rozwoju poznałam i sprawdziłam wiele metod, narzędzi i technik terapeutycznych. Niektóre z nich wspierały mnie tylko na określonych etapach, inne odnosiły się do wybranych obszarów życia. Jedno z nich towarzyszy mi odkąd pamiętam, a wciąż odkrywam kolejne jego niesamowite możliwości. Jest bardzo skuteczne i jednocześnie bardzo proste, a korzyści można odczuć już po 3 dniach.
✎ pozwala wydobyć ukryte w nas emocje i treści na powierzchnię, co przynosi uczucie emocjonalnej ulgi
✎ pomaga zrozumieć nasze zachowania, intencje i motywy, dzięki czemu stajemy się bardziej świadomi swoich potrzeb i sposobów reagowania
✎ pomaga uporządkować nasze emocje i myśli, dając nam możliwość wprowadzenia porządku tam, gdzie wcześniej odczuwaliśmy chaos
✎ pomaga przyjrzeć się stresującym sytuacjom, opisać na spokojnie nasze problemy i znaleźć takie rozwiązania, o których wcześniej nie wiedzieliśmy
✎ pozwala stworzyć spójną narrację i zebrać rozproszone myśli, emocje i uczucia w jedną całość, przekładając się na poczucie integralności i kompletności
✎ pomaga odkryć i zrozumieć ograniczające przekonania, jakie sami na siebie nakładamy
✎ pozwala nam rozpoznać i przyjrzeć się powtarzalnym wzorcom zachowań w relacjach z innymi ludźmi
✎ pozwala zidentyfikować wewnętrzne blokady, jakich doświadczamy w drodze do własnego szczęścia
✎ umożliwia nam śledzenie postępów i wspiera w świętowaniu małych sukcesów, których wcześniej nie zauważyliśmy, bo umykały nam w natłoku myśli i zdarzeń
✎ to w pełni bezpłatne narzędzie– pisanie nie wymaga jakiegoś dodatkowego nakładu czasu, energii ani pieniędzy. Wystarczy 20 minut dziennie, zeszyt i ołówek lub długopis.
Zaczynamy?
Zamiast marnować czas na kolejny serial czy książkę rozwojową ;), zrób krok w swoją stronę i zacznij kontaktować się z tym, co naprawdę ważne w Twoim życiu.
Pokażę Ci jak to robić w czasie bezpłatnego warsztatu on-line.
Serio serio, nie wypatruj małych druczków. Program jest zupełnie bezpłatny, tak jak narzędzia, które Ci w nim pokażę. Dobra zmiana jest na wyciągnięcie ręki!
przez 3 kolejne tygodnie, zawsze w poniedziałki, zaczynając od 23. czerwca otrzymasz ode mnie wiadomość e-mail z linkiem do kolejnej lekcji kursu
otrzymasz dostęp do nagrań wideo, w czasie których opowiem Ci o 3 różnych formach pisania terapeutycznego i zasadach, których warto się trzymać, żeby mieć efekty
otrzymasz dokładne instrukcje pisania terapeutczynego, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez przykładowy proces pisania, a także przykłady tego, jak mogą wyglądać fragmenty pisania terapeutycznego
otrzymasz dostęp do 3 grupowych spotkań on-line, w zamkniętej grupie na platformie Zoom, w czasie których będziemy sobie towarzyszyć podczas procesu pisania, czyli każdy w swoim zeszycie, ale razem, w jednej przestrzeni. W czasie spotkań pokażę dodatkowe praktyki, które sprawią, że pisanie będzie jeszcze lżejsze i efektywniejsze. Wspólne pisanie będzie się odbywać w 3 kolejne środy, zaczynając od 25. czerwca.
Tydzień 1: OCZYSZCZENIE. Czym jest swobodny strumień myśli i jak pisać poranne strony?
Tydzień 2: UWOLNIENIE. Journaling: Jak pisać ze swoim wewnętrznym dzieckiem albo innymi „częściami” siebie?
Tydzień 3: PRZEMIANA. Journaling: Listy poza czasem. Jak pisać do siebie z przeszłości i z przyszłości.
Nazywam się Sylwia Kulesza. Jestem terapeutką traumy i psychoterapeutką somatyczną po pełnym, 4,5 letnim szkoleniu w szkole psychoterapii somatycznej Bodynamic.
Piszę odkąd pamiętam i mam bzika na punkcie ładnych zeszytów. Od lat prowadzę dziennik, zeszyt dialogów z wewnętrznym dzieckiem, zeszyt wdzięczności, zeszyt snów, zeszyt rozmów z moją duszą i jeszcze kilka innych. Do niektórych zeszytów zaglądam kilka razy w tygodniu, do innych kilka razy w roku. Jak przestaję pisać, od razu czuję różnicę. To dlatego jestem tak bardzo przekonana o terapeutycznych właściwościach pisania. A jednak – wiem też, że pisanie pisaniu nie równe, i że kierując się kilkoma ważnymi zasadami, możemy zwiększyć swoje efekty.
Przez wiele lat swojego rozwoju poznałam i sprawdziłam wiele metod, narzędzi i technik terapeutycznych. Niektóre z nich wspierały mnie tylko na określonych etapach, inne odnosiły się do wybranych obszarów życia. Jedno z nich towarzyszy mi odkąd pamiętam, a wciąż odkrywam kolejne jego niesamowite możliwości. Jest bardzo skuteczne i jednocześnie bardzo proste, a korzyści można odczuć już po 3 dniach.
Jeśli nie możesz uczestniczyć w terapii indywidualnej, pisanie terapeutyczne może przynieść Ci ulgę i być źródłem wielu ważnych wglądów na swój temat. Jeśli uczestniczysz już w terapii, pisanie terapeutyczne może przyspieszyć jej efekty o skrócić czas potrzebny na terapię. Rozpocznij głęboką podróż do siebie od 1. kroku: zapisz się i odbierz wiadomość ode mnie. No może jeszcze zainwestuj w zeszyt. Taki jak lubisz. Niech Ci się podoba. To wszystko, czego potrzebujesz, by zacząć. Cała reszta już w Tobie jest i czeka, aż po to sięgniesz.