Czy czujesz się przytłoczona/przytłoczony emocjami swoimi albo innych ludzi?
Czy zdarza Ci się reagować nieadekwatnie do sytuacji i nie rozumieć swoich stanów emocjonalnych?
Wyobraź sobie, że zmiana jest możliwa i zaczynasz korzystać ze swoich emocji jak z najlepszego drogowskazu.
Jakby to było rozumieć swoje emocje i umieć się nimi zająć, zanim Cię przytłoczą?
Jakby to było móc zmieniać swoje automatyczne reakcje i wpływać na nie w łagodny i bezpieczny sposób?
Czy chciałabyś/chciałbyś być bardziej świadoma_y swoich emocji i móc korzystać z mądrości, jaka za nimi stoi?
Czy chcesz odzyskać kontakt ze swoim wewnętrznym głosem, który wie kim jesteś i jakie są twoje potrzeby?
Zapraszam Cię do udziału w warsztatowej grupie on-line „Emocje czuję i rozumiem”, dzięki której nawiążesz kontakt ze swoimi emocjami, a także nauczysz się je regulować i wyrażać w jasny i świadomy sposób. Warsztat „Emocje czuję i rozumiem” to 5 grupowych spotkań, które będą się odbywać w środy, w godzinach wieczornych.
W czasie spotkań będziemy przyglądać się poszczególnym emocjom, badać naszą relację z nimi, oczyszczać się z ograniczających przekonań na temat emocji i budować na nie wewnętrzny kontener. Każde spotkanie wyposaży Cię w wiedzę na temat danej emocji, a także da możliwość nawiązania z nią kontaktu poprzez praktyki psychosomatyczne oraz wymianę doświadczeń i refleksji z innymi uczestnikami.
✓ jesteś otwarta/otwarty na zmianę i kontakt ze swoimi emocjami
✓ chcesz nawiązać kontakt ze swoim głębokim „Ja” i dowiedzieć się, kim naprawdę jesteś
✓ jesteś otwarta/otwarty na powrót do ciała i doświadczanie emocji w cielesny, fizyczny sposób
✓ masz już dość dróg na skróty, magicznych technik uwalniania emocji i gadek na temat wysokowibracyjnych stanów emocjonalnych
✓ jesteś otwarta/otwarty na pracę w grupie i kontakt z innymi czującymi uczestnikami warsztatu
✓ masz już dość oceniania siebie za to, co i jak przeżywasz
✓ jesteś gotowa, gotowy zaangażować się w swój proces zmiany i wracać regularnie do praktyk psychosomatycznych, które poznasz na warsztacie
✓ masz już wstępną wiedzę na temat emocji, ale czujesz, że czas wejść głębiej
Emocje są jak fale na morzu- mają swoje przypływy i odpływy. Jako dzieci potrzebujemy bezpiecznego otoczenia, żeby móc te fale oswajać, poznawać i nimi nawigować. Dzięki czułemu i stabilnemu wsparciu, z czasem zaczynamy poruszać się po emocjonalnych falach jak radosny serfer. Nie straszne głębiny, jeśli nauczyliśmy się pływać.
Jeśli jednak w dzieciństwie brakuje emocjonalnego wsparcia, radzimy sobie z emocjami tak jak umiemy, w niedojrzały sposób, sięgając po mechanizmy obronne takie jak: odcięcie, zaprzeczenie, wyparcie, zamrożenie albo zalanie.
Samo wejście w dorosłość nie przynosi emocjonalnych kompetencji. Potrzebujemy nauczyć się tego od początku, wchodząc powoli do emocjonalnej rzeki w miejscach, gdzie jest płytko i bezpiecznie. Żeby poćwiczyć, posprawdzać, podoświadczać.
W grupie warsztatowej Emocje czuję i rozumiem nauczysz się rozpoznawać poszczególne emocje oraz odróżniać je od faktów, myśli, interpretacji oraz odczuć w ciele. Zbudujesz i pogłębisz fizyczny kontener na trudne emocje oraz zwiększysz swoją pojemność na uczucia swoje i innych. Zainspirujesz się doświadczeniami innych uczestników i poczujesz moc grupowego procesowania emocji. Odkryjesz na nowo swój emocjonalny kompas, który bezbłędnie poprowadzi Cię przez nurt życiowej rzeki.
Nauczysz się rozpoznawać i nazywać emocje swoje i innych
Odzyskasz poczucie bezpieczeństwa w obliczu trudnych emocji
Nauczysz się robić miejsce na to, co aktualnie czujesz
Pozbędziesz się ograniczających przekonań na temat tego co i jak odczuwasz
Zaczniesz okazywać swoje emocje w bardziej świadomy, przejrzysty i dojrzały sposób
Otrzymasz konkretne wskazówki i narzędzia wspierające w regulowaniu emocji
5 spotkań Zoom
Spotykamy się w środy, w godz. 19.00-21.00. Będziemy zaczynać częścią teoretyczną (około 30 min.) na temat danej emocji. Po części teoretycznej będzie czas na wymianę doświadczeń i dzielenie się emocjami z innymi uczestnikami warsztatu.
Materiały na platformie
Tuż po zakupie otrzymasz dostęp do lekcji o tym, jak powstają emocjonalne schematy i jak się od nich uwalniać. Na platformę trafią też nagrania części teoretycznych z każdego spotkania (5 nagrań po około 30 minut).
Praktyki i ćwiczenia
W czasie spotkań będę pokazywać konkretne sposoby radzenia sobie z emocjami- na bieżąco, reagując na to, co wnoszą uczestnicy. Nawet, jeśli będę odnosić się do potrzeb jednej osoby w grupie, to efekt odczują wszystkie pozostałe osoby.
Dostęp do platformy
Dostęp do lekcji wprowadzającej oraz nagrań części teoretycznej z poszczególnych spotkań każdy uczestnik otrzymuje na 1 rok. Część procesowa, związana z dzieleniem się emocjami nie będzie nagrywana ze względu na jej osobisty charakter.
Udział w grupie warsztatowej daje niepowtarzalną okazję przyjrzenia się swoim reakcjom emocjonalnym w kontakcie z innymi ludźmi w łagodny i bezpieczny sposób. Mam doświadczenie w prowadzeniu grup on-line i dbam o to, by panowała w nich atmosfera zaufania i szacunku do doświadczeń uczestników. Wspólne przyglądanie się swoim reakcjom i emocjom z zaciekawieniem i łagodnością pozwala odczarować toksyczny wstyd, poczuć się rozumianym i przyjętym. Słuchając, jak inni mówią o swoich emocjach możesz poczuć, że ktoś nazywa to, czego od dawna doświadczasz, ale brakowało Ci słów i sposobów na wyrażenie tego. Możesz też doświadczyć, jak różni jesteśmy w swoich emocjach i jak podobni w mierzeniu się z emocjonalnymi trudnościami. Będziesz wreszcie mogła, mógł poczuć, że „nie tylko Ty tak masz” i przestać oceniać się za to co czujesz.
Nie musisz zabierać głosu na każdym spotkaniu. Samo słuchanie innych uczestników i angażowanie się w praktyki somatyczne może być korzystną formą uczestniczenia w grupie. Zrobisz tyle, na ile będziesz gotowa, gotowy. I w swoim tempie.
Ilość miejsc w grupie jest ograniczona, ponieważ chcę zapewnić uczestnikom poczucie bezpieczeństwa podczas dzielenia się swoimi emocjami. W grupie obowiązuje zasada dyskrecji i wzajemnego szacunku. Będziemy przyglądać się swojej relacji z poszczególnymi emocjami i wspierać w dokonywaniu świadomych zmian.
Warsztat składa się z 5 spotkań, z których każde poświęcone jest innej emocji. Na początku każdego spotkania opowiem o tym czym jest dana emocja, skąd mogą wynikać trudności w jej odczuwaniu oraz pokażę sposoby na ucieleśnianie jej i uwalnianie. Po części teoretycznej będzie czas na wymianę i dzielenie się emocjami w grupie.
Poznamy zasady grupy i przyjrzymy się emocji strachu i lęku. Opowiem, w jaki sposób lęk utrudnia nam kontakt z emocjami. Będziemy oswajać temat lęku w grupie i dzielić się swoimi odczuciami.
Opowiem o złości i tym, co odróżnia ją od wściekłości, agresji, przemocy. Pokażę praktyki, które pomogą radzić sobie ze złością. Po części teoretycznej będzie czas na wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami.
Poznasz uzdrawiającą moc smutku i zrozumiesz, dlaczego to właśnie smutek pozwala iść naprzód i zostawić trudną przeszłość za sobą. Będziemy przyjmować swoje smutki, żale i straty i dzielić się nimi w grupie.
Opowiem o roli wstydu w relacjach oraz różnicach między wstydem zdrowym i toksycznym. Wyjaśnię, czym jest biały i czerwony wstyd w kontekście pracy z ciałem. Będziemy odwstydzać nasze dziecięce części i uwalniać się od toksycznego wstydu.
Opowiem o zablokowanej radości i o tym, dlaczego samo jej przeżywanie może być dla nas triggerem i momentalnie wprowadzać nas w trudne emocje. Zrobimy miejsce na radość w ciele i zwrócimy się w jej stronę. Powoli, małymi krokami.
Nazywam się Sylwia Kulesza. Jestem certyfikowaną terapeutką traumy Somatic-Experiencing a także psychoterapeutką somatyczną w trakcie certyfikacji.
Na co dzień pracuję prowadząc sesje indywidualne, w których wspieram moich klientów w odzyskiwaniu siebie po trudnym dzieciństwie. Wiem, jak bardzo trudne doświadczenia i zablokowane emocje odcinają nas od ciała i pozbawiają kontaktu z głębokim JA. A bez kontaktu z wewnętrznym kompasem zaczynamy żyć cudzym życiem zamiast własnym, odtwarzamy bolesne schematy z dzieciństwa, które sprowadzając nas do ponownego przeżywania tego, co dotąd nieuznane i niezaopiekowane. I tak do czasu, aż nauczymy się kontaktować z emocjami, robić im przestrzeń i odczytywać wiadomość, jaką mają nam do przekazania. Te umiejętności nie pojawiają się wraz z wiekiem, ale jako efekt świadomego wyboru i pracy ze sobą. Stworzyłam ten warsztat, by wesprzeć cię w nauce regulowania emocji i podzielić się narzędziami, jakie od wielu już lat zdobywam w czasie kursów i szkoleń i przede wszystkim na drodze własnego rozwoju i emocjonalnego wzrostu.
Emocje czuję i rozumiem to grupa dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą pogłębić kontakt ze swoimi emocjami i nauczyć się je regulować poprzez kontakt z ciałem. W szczególności będziemy przyglądać się takim emocjom jak: lęk, złość, smutek, wstyd i radość, jednak praktyki i ćwiczenia poznane podczas warsztatu sprawdzą się również przy pozostałych emocjach.
Będziesz to wiedzieć. To bardzo indywidualna decyzja. To ważne, by na udział w warsztacie zdecydować się w czasie, kiedy pojawia się wewnętrzna gotowość, ale również odpowiednia życiowa przestrzeń na zaangażowanie w proces, co w praktyce oznacza czas w 5 kolejnych środowych wieczorów, w godz. 19.00-21.00, zaczynając od 19. listopada 2025.
Nie ma obowiązku włączać kamery w czasie spotkań, ale od razu daję znać, że będę do tego zachęcać, zwłaszcza podczas części praktycznej spotkań, kiedy będziemy dzielić się swoimi odczuciami i doświadczeniem. Widok twarzy drugiego człowieka ma działanie regulujące dla układu nerwowego, będę to wielokrotnie podkreślać i uczuć, jak korzystać z tego w praktyce.
Mam doświadczenie w prowadzeniu grup on-line i bardzo duży nacisk kładę na jasne i klarowne zasady grupy, takie jak zasada dyskrecji, szacunku dla doświadczeń innych uczestników, nie udzielania rad i nie serwowania gotowych rozwiązań 😉 Grupa ma ograniczoną ilość miejsc właśnie dlatego, by zachować jej kameralny charakter.
Przycisk zakupu przekierowuje na stronę pośrednika płatności tpay, który obsługuje polskie banki, a także płatność przez PayPal.
Jeśli chcesz zapłacić bezpośrednio na konto (również z zagranicy), wyślij proszę wiadomość na: asystentka@zapiskiaurory.pl z prośbą o podanie numeru konta.
Tak, chwilę po zakupie zostanie wysłana do Ciebie automatyczna wiadomość z fakturą vat do pobrania na dane, jakie podasz przy zakupie. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź proszę folder spam albo napisz na asystentka@zapiskiaurory.pl Ceny warsztatu zawierają 23% podatku vat.
Program rozpoczyna się 19. listopada 2025 roku, pierwszym spotkaniem na platformie Zoom o godz. 19.00. Link do spotkania otrzymasz tego samego dnia rano.
Możesz kupić udział w warsztacie płacąc w 3 ratach po 290 zł, w miesięcznych odstępach.
Na kilka dni przed upływem terminu płatności kolejnej raty otrzymasz automatyczne przypomnienie z linkiem do płatności. Czyli pierwszą ratę wpłacasz od razu, za miesiąc drugą, a po 2 miesiącach trzecią.
Nie. W subskrypcji wykupujesz dostęp do warsztatu na określony czas i rezygnujesz w dowolnym momencie. To coś innego.
Decydując się na płatność za warsztat Emocje czuję i rozumiem, zobowiązujesz się do zakupu całego programu i dokończenia płatności ratalnej. Wpłata pierwszej raty jest równoznaczna z zobowiązaniem do płatności pozostałych rat w ustalonym terminie.
Zastrzeżenie. Warsztat kupujesz wyłącznie do użytku prywatnego. Żadna części warsztatów ani prezentowanych przeze mnie praktyk nie może być powielana, kopiowana i cytowana bez mojej wiedzy zgody. Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U.2021.1062 t.j. z dnia 2021.06.14.) o ochronie praw autorskich, warsztaty, a także opis ich oferty zawarte na stronie www.zapiskiaurory.pl stanowią w całości moją własność. Korzystać z nich możesz wyłącznie do pracy własnej. Na podstawie odbytych u mnie warsztatów czy sesji nie mogą być tworzone treści/wykłady/warsztaty/szkolenia o charakterze zarobkowym. W każdym przypadku naruszenia praw autorskich, zastosowanie będą miały przepisy kodeksu prawa cywilnego.