Sylwia Kulesza zaprasza
warsztatowa grupa on-line

Emocje czuję i rozumiem

Odzyskaj kontakt ze swoimi emocjami i dotrzyj do swojego prawdziwego JA

19.11.25. - 17.12.25.
Nabór zamknięty.

Nabór do grupy i warsztatów trwa do północy 18.11.25. lub do zapełnienia miejsc

Dni
Godzin
Minut

Czy zdarza Ci się nie wiedzieć co i dlaczego czujesz?

Czy czujesz się przytłoczona/przytłoczony emocjami swoimi albo innych ludzi?

Czy zdarza Ci się reagować nieadekwatnie do sytuacji i nie rozumieć swoich stanów emocjonalnych?

Wyobraź sobie, że zmiana jest możliwa i zaczynasz korzystać ze swoich emocji jak z najlepszego drogowskazu.

Jakby to było rozumieć swoje emocje i umieć się nimi zająć, zanim Cię przytłoczą?

Jakby to było móc zmieniać swoje automatyczne reakcje i wpływać na nie w łagodny i bezpieczny sposób?

Czy chciałabyś/chciałbyś być bardziej świadoma_y swoich emocji i móc korzystać z mądrości, jaka za nimi stoi?

Czy chcesz odzyskać kontakt ze swoim wewnętrznym głosem, który wie kim jesteś i jakie są twoje potrzeby?

Zapraszam Cię do udziału w warsztatowej grupie on-line „Emocje czuję i rozumiem”, dzięki której nawiążesz kontakt ze swoimi emocjami, a także nauczysz się je regulować i wyrażać w jasny i świadomy sposób. Warsztat „Emocje czuję i rozumiem” to 5 grupowych spotkań, które będą się odbywać w środy, w godzinach wieczornych. 

W czasie spotkań będziemy przyglądać się poszczególnym emocjom, badać naszą relację z nimi, oczyszczać się z ograniczających przekonań na temat emocji i budować na nie wewnętrzny kontener. Każde spotkanie wyposaży Cię w wiedzę na temat danej emocji, a także da możliwość nawiązania z nią kontaktu poprzez praktyki psychosomatyczne oraz wymianę doświadczeń i refleksji z innymi uczestnikami.

Warsztatowa grupa on-line Emocje czuję i rozumiem jest dla Ciebie, jeśli:

jesteś otwarta/otwarty na zmianę i kontakt ze swoimi emocjami

chcesz nawiązać kontakt ze swoim głębokim „Ja” i dowiedzieć się, kim naprawdę jesteś

 jesteś otwarta/otwarty na powrót do ciała i doświadczanie emocji w cielesny, fizyczny sposób

masz już dość dróg na skróty, magicznych technik uwalniania emocji i gadek na temat wysokowibracyjnych stanów emocjonalnych

 jesteś otwarta/otwarty na pracę w grupie i kontakt z innymi czującymi uczestnikami warsztatu

masz już dość oceniania siebie za to, co i jak przeżywasz

jesteś gotowa, gotowy zaangażować się w swój proces zmiany i wracać regularnie do praktyk psychosomatycznych, które poznasz na warsztacie

 masz już wstępną wiedzę na temat emocji, ale czujesz, że czas wejść głębiej

Odzyskaj swój kompas na wzburzonych wodach

Emocje są jak fale na morzu- mają swoje przypływy i odpływy. Jako dzieci potrzebujemy bezpiecznego otoczenia, żeby móc te fale oswajać, poznawać i nimi nawigować. Dzięki czułemu i stabilnemu wsparciu, z czasem zaczynamy poruszać się po emocjonalnych falach jak radosny serfer. Nie straszne głębiny, jeśli nauczyliśmy się pływać. 

Jeśli jednak w dzieciństwie brakuje emocjonalnego wsparcia, radzimy sobie z emocjami tak jak umiemy, w niedojrzały sposób, sięgając po mechanizmy obronne takie jak: odcięcie, zaprzeczenie, wyparcie, zamrożenie albo zalanie.

Samo wejście w dorosłość nie przynosi emocjonalnych kompetencji. Potrzebujemy nauczyć się tego od początku, wchodząc powoli do emocjonalnej rzeki w miejscach, gdzie jest płytko i bezpiecznie. Żeby poćwiczyć, posprawdzać, podoświadczać.

W grupie warsztatowej Emocje czuję i rozumiem nauczysz się rozpoznawać poszczególne emocje oraz odróżniać je od faktów, myśli, interpretacji oraz odczuć w ciele. Zbudujesz i pogłębisz fizyczny kontener na trudne emocje oraz zwiększysz swoją pojemność na uczucia swoje i innych. Zainspirujesz się doświadczeniami innych uczestników i poczujesz moc grupowego procesowania emocji. Odkryjesz na nowo swój emocjonalny kompas, który bezbłędnie poprowadzi Cię przez nurt życiowej rzeki.

Czego możesz się spodziewać po udziale w grupie warsztatowej?

Nauczysz się rozpoznawać i nazywać emocje swoje i innych

Odzyskasz poczucie bezpieczeństwa w obliczu trudnych emocji

Nauczysz się robić miejsce na to, co aktualnie czujesz

Pozbędziesz się ograniczających przekonań na temat tego co i jak odczuwasz

Zaczniesz okazywać swoje emocje w bardziej świadomy, przejrzysty i dojrzały sposób

Otrzymasz konkretne wskazówki i narzędzia wspierające w regulowaniu emocji

Odzyskaj swój wewnętrzny kompas!
Emocje czuję i rozumiem

Dni
Godzin
Minut

Z czego składa się warsztat?

5 spotkań Zoom

Spotykamy się w środy, w godz. 19.00-21.00. Będziemy zaczynać częścią teoretyczną (około 30 min.) na temat danej emocji. Po części teoretycznej będzie czas na wymianę doświadczeń i dzielenie się emocjami z innymi uczestnikami warsztatu.

Materiały na platformie

Tuż po zakupie otrzymasz dostęp do lekcji o tym, jak powstają emocjonalne schematy i jak się od nich uwalniać. Na platformę trafią też nagrania części teoretycznych z każdego spotkania (5 nagrań po około 30 minut).

Praktyki i ćwiczenia

W czasie spotkań będę pokazywać konkretne sposoby radzenia sobie z  emocjami- na bieżąco, reagując na to, co wnoszą uczestnicy. Nawet, jeśli będę odnosić się do potrzeb jednej osoby w grupie, to efekt odczują wszystkie pozostałe osoby.

Dostęp do platformy 

Dostęp do lekcji wprowadzającej oraz nagrań części teoretycznej z poszczególnych spotkań każdy uczestnik otrzymuje na 1 rok. Część procesowa, związana z dzieleniem się emocjami nie będzie nagrywana ze względu na jej osobisty charakter.

Dlaczego będziemy spotykać się w grupie?

Udział w grupie warsztatowej daje niepowtarzalną okazję przyjrzenia się swoim reakcjom emocjonalnym w kontakcie z innymi ludźmi w łagodny i bezpieczny sposób. Mam doświadczenie w prowadzeniu grup on-line i dbam o to, by panowała w nich atmosfera zaufania i szacunku do doświadczeń uczestników. Wspólne przyglądanie się swoim reakcjom i emocjom z zaciekawieniem i łagodnością pozwala odczarować toksyczny wstyd, poczuć się rozumianym i przyjętym. Słuchając, jak inni mówią o swoich emocjach możesz poczuć, że ktoś nazywa to, czego od dawna doświadczasz, ale brakowało Ci słów i sposobów na wyrażenie tego. Możesz też doświadczyć, jak różni jesteśmy w swoich emocjach i jak podobni w mierzeniu się z emocjonalnymi trudnościami. Będziesz wreszcie mogła, mógł poczuć, że nie tylko Ty tak masz i przestać  oceniać się za to co czujesz. 

Nie musisz zabierać głosu na każdym spotkaniu. Samo słuchanie innych uczestników i angażowanie się w praktyki somatyczne może być korzystną formą uczestniczenia w grupie. Zrobisz tyle, na ile będziesz gotowa, gotowy. I w swoim tempie.

Ilość miejsc w grupie jest ograniczona, ponieważ chcę zapewnić uczestnikom poczucie bezpieczeństwa podczas dzielenia się swoimi emocjami. W grupie obowiązuje zasada dyskrecji i wzajemnego szacunku. Będziemy przyglądać się swojej relacji z poszczególnymi emocjami i wspierać w dokonywaniu świadomych zmian.

Jakie będą tematy naszych spotkań?

Warsztat składa się z 5 spotkań, z których każde poświęcone jest innej emocji. Na początku każdego spotkania opowiem o tym czym jest dana emocja, skąd mogą wynikać trudności w jej odczuwaniu oraz pokażę sposoby na ucieleśnianie jej i uwalnianie.  Po części teoretycznej będzie czas na wymianę i dzielenie się emocjami w grupie.

Wprowadzenie + strach i lęk. 19.11.25.

Poznamy zasady grupy i przyjrzymy się emocji strachu i lęku. Opowiem, w jaki sposób lęk utrudnia nam kontakt z emocjami. Będziemy oswajać temat lęku w grupie i dzielić się swoimi odczuciami.

Złość. 26.11.25.

Opowiem o złości i tym, co odróżnia ją od wściekłości, agresji, przemocy. Pokażę praktyki, które pomogą radzić sobie ze złością. Po części teoretycznej będzie czas na wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami.

Smutek. 3.12.25.

Poznasz uzdrawiającą moc smutku i zrozumiesz, dlaczego to właśnie smutek pozwala iść naprzód i zostawić trudną przeszłość za sobą. Będziemy przyjmować swoje smutki, żale i straty i dzielić się nimi w grupie.

Wstyd. 10.12.25.

Opowiem o roli wstydu w relacjach oraz różnicach między wstydem zdrowym i toksycznym. Wyjaśnię, czym jest biały i czerwony wstyd w kontekście pracy z ciałem. Będziemy odwstydzać nasze dziecięce części i uwalniać się od toksycznego wstydu.

Radość + zakończenie. 17.12.25.

Opowiem o zablokowanej radości i o tym, dlaczego samo jej przeżywanie może być dla nas triggerem i momentalnie wprowadzać nas w trudne emocje. Zrobimy miejsce na radość w ciele i zwrócimy się w jej stronę. Powoli, małymi krokami.

Kim jestem?

Nazywam się Sylwia Kulesza. Jestem certyfikowaną terapeutką traumy Somatic-Experiencing a także psychoterapeutką somatyczną w trakcie certyfikacji.

Na co dzień pracuję prowadząc sesje indywidualne, w których wspieram moich klientów w odzyskiwaniu siebie po trudnym dzieciństwie. Wiem, jak bardzo trudne doświadczenia i zablokowane emocje odcinają nas od  ciała i pozbawiają kontaktu z głębokim JA. A bez kontaktu z wewnętrznym kompasem zaczynamy żyć cudzym życiem zamiast własnym, odtwarzamy bolesne schematy z dzieciństwa, które sprowadzając nas do ponownego przeżywania tego, co dotąd nieuznane i niezaopiekowane. I tak do czasu, aż nauczymy się kontaktować z emocjami, robić im przestrzeń i odczytywać wiadomość, jaką mają nam do przekazania. Te umiejętności nie pojawiają się wraz z wiekiem, ale jako efekt świadomego wyboru i pracy ze sobą. Stworzyłam ten warsztat, by wesprzeć cię w nauce regulowania emocji i podzielić się narzędziami, jakie od wielu już lat zdobywam w czasie kursów i szkoleń i przede wszystkim na drodze własnego rozwoju i emocjonalnego wzrostu.

Poznaj opinie moich klientów

Ile kosztuje udział w warsztatowej grupie on-line?

płatność jednorazowa

Emocje czuję i rozumiem

Cena: 850 zł

✓ 5 spotkań on-line na platformie Zoom w kameralnej grupie

✓ natychmiastowy dostęp do lekcji wprowadzającej na temat tego, jak powstają schematy emocjonalne oraz jak je przekształcać

✓ roczny dostęp do nagrań części teoretycznej każdego spotkania

✓ możliwość grupowego procesowania emocji - nawet jeśli sama/sam nie zajmiesz głosu w czasie spotkań, odniesiesz korzyść z aktywnego zaangażowania w prezentowane przeze mnie praktyki i ćwiczenia

płatność w ratach

Emocje czuję i rozumiem

Cena: 3x290 zł

✓ 5 spotkań on-line na platformie Zoom w kameralnej grupie

✓ natychmiastowy dostęp do lekcji wprowadzającej na temat tego, jak powstają schematy emocjonalne oraz jak je przekształcać

✓ roczny dostęp do nagrań części teoretycznej każdego spotkania

✓ możliwość grupowego procesowania emocji - nawet jeśli sama/sam nie zajmiesz głosu w czasie spotkań, odniesiesz korzyść z aktywnego zaangażowania w prezentowane przeze mnie praktyki i ćwiczenia

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Emocje czuję i rozumiem to grupa dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą pogłębić kontakt ze swoimi emocjami i nauczyć się je regulować poprzez kontakt z ciałem. W szczególności będziemy przyglądać się takim emocjom jak: lęk, złość, smutek, wstyd i radość, jednak praktyki i ćwiczenia poznane podczas warsztatu sprawdzą się również przy pozostałych emocjach.

Będziesz to wiedzieć. To bardzo indywidualna decyzja. To ważne, by na udział w warsztacie zdecydować się w czasie, kiedy pojawia się wewnętrzna gotowość, ale również odpowiednia życiowa przestrzeń na zaangażowanie w proces, co w praktyce oznacza czas w 5 kolejnych środowych wieczorów, w godz. 19.00-21.00, zaczynając od 19. listopada 2025.

Nie ma obowiązku włączać kamery w czasie spotkań, ale od razu daję znać, że będę do tego zachęcać, zwłaszcza podczas części praktycznej spotkań, kiedy będziemy dzielić się swoimi odczuciami i doświadczeniem. Widok twarzy drugiego człowieka ma działanie regulujące dla układu nerwowego, będę to wielokrotnie podkreślać i uczuć, jak korzystać z tego w praktyce.

Mam doświadczenie w prowadzeniu grup on-line i bardzo duży nacisk kładę na jasne i klarowne zasady grupy, takie jak zasada dyskrecji, szacunku dla doświadczeń innych uczestników, nie udzielania rad i nie serwowania gotowych rozwiązań 😉 Grupa ma ograniczoną ilość miejsc właśnie dlatego, by zachować jej kameralny charakter.

Przycisk zakupu przekierowuje na stronę pośrednika płatności tpay, który obsługuje polskie banki, a także płatność przez PayPal.

Jeśli chcesz zapłacić bezpośrednio na konto (również z zagranicy), wyślij proszę wiadomość na: asystentka@zapiskiaurory.pl z prośbą o podanie numeru konta.

Tak, chwilę po zakupie zostanie wysłana do Ciebie automatyczna wiadomość z fakturą vat do pobrania na dane, jakie podasz przy zakupie. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź proszę folder spam albo napisz na asystentka@zapiskiaurory.pl Ceny warsztatu zawierają 23% podatku vat.

Program rozpoczyna się 19. listopada 2025 roku, pierwszym spotkaniem na platformie Zoom o godz. 19.00. Link do spotkania otrzymasz tego samego dnia rano.

Możesz kupić udział w warsztacie płacąc w 3 ratach po 290 zł, w miesięcznych odstępach.

Na kilka dni przed upływem terminu płatności kolejnej raty otrzymasz automatyczne przypomnienie z linkiem do płatności. Czyli pierwszą ratę wpłacasz od razu, za miesiąc drugą, a po 2 miesiącach trzecią. 

Nie. W subskrypcji wykupujesz dostęp do warsztatu na określony czas i rezygnujesz w dowolnym momencie. To coś innego. 

Decydując się na płatność za warsztat Emocje czuję i rozumiem, zobowiązujesz się do zakupu całego programu i dokończenia płatności ratalnej. Wpłata pierwszej raty jest równoznaczna z zobowiązaniem do płatności pozostałych rat w ustalonym terminie. 

Przeciwwskazania

Warsztat pogłębi Twoją wiedzę na temat emocji oraz wyposaży w narzędzia do regulacji emocjonalnej. Nie zastąpi regularnej psychoterapii, ale może ją wesprzeć. Jeśli jesteś w trakcie terapii, skonsultuj udział w warsztacie ze swoim terapeutą. Jako uczestnik bierzesz pełną odpowiedzialność za swój udział w warsztacie oraz następstwa z niego wynikające.

Przeciwwskazania do udziału w warsztacie:
✓ leczenie psychiatryczne i farmakoterapia
✓ ciężkie uzależnienie
✓ zdiagnozowane zaburzenie osobowości

Zastrzeżenie. Warsztat kupujesz wyłącznie do użytku prywatnego. Żadna części warsztatów ani prezentowanych przeze mnie praktyk nie może być powielana, kopiowana i cytowana bez mojej wiedzy zgody. Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U.2021.1062 t.j. z dnia 2021.06.14.) o ochronie praw autorskich, warsztaty, a także opis ich oferty zawarte na stronie www.zapiskiaurory.pl stanowią w całości moją własność. Korzystać z nich możesz wyłącznie do pracy własnej. Na podstawie odbytych u mnie warsztatów czy sesji nie mogą być tworzone treści/wykłady/warsztaty/szkolenia o charakterze zarobkowym. W każdym przypadku naruszenia praw autorskich, zastosowanie będą miały przepisy kodeksu prawa cywilnego.