Chcę Ciebie.

Chcę Ciebie

„Chcę Ciebie” to słowa, które dają życie. To słowa, które dają nam prawo do BYCIA. Żyję o tyle, o ile Ty mnie chciałaś mamo.

Potrzebujemy doświadczyć „chcę Ciebie” od naszych rodziców, od naszych matek. „Chcę Ciebie” to czasem słowa, a czasem tylko spojrzenie. To bezsłowny przekaz wyrażający się w jakości spojrzenia i w zaangażowanej obecności. To oczy matki obecne, zainteresowane, oczy, które widzą, czują, pragną, obserwują i napełniają dziecko wewnętrzną Mocą i prawem do Życia.

Tak wielu z nas, mimo dorosłego już wieku rozgląda się głodnie za takim spojrzeniem. Szukamy go w oczach naszych partnerów, przyjaciół, przełożonych i współpracowników. Czekamy na wdechu z nadzieją, że ktoś wreszcie udzieli nam tak upragnionego prawa do życia. Aż ktoś przyjdzie i powie „tak, to Ty. To Ciebie chcę. Chcę Ciebie całym sercem”.

Nie, nie przyjdzie. Już nie przyjdzie. Jeśli nie otrzymaliśmy tego w dzieciństwie, to nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu ani zaczarować rzeczywistości. Uznanie tego i zaakceptowanie jest bardzo bolesne, a jednocześnie bardzo transformujące, bo dające możliwość zmiany.

Uświadamiając sobie ten brak i opłakując go, zaczynamy brać za niego odpowiedzialność. Nie czekamy już, aż to ktoś wypełni nasze emocjonalne braki, ale uczymy się wypełniać je poprzez świadomą samoopiekę, poprzez napełnianie siebie swoim własnym „chcę”.

CHCĘ CIĘ!

Teraz zrób to dla siebie. Powiedz do siebie „chcę Ciebie”. Powiedz do swojego życia „Chcę Ciebie!”

„Kochanie, chcę Ciebie. Ciebie! Ciebie dziś. Ciebie taką, jaką jesteś. Z tym wszystkim, co przynosisz, z tym wszystkim co czujesz, z tym wszystkim co przeżywasz. Taką jaką jesteś TERAZ.

Jak wyglądasz

Jak myślisz

Jak czujesz

Jak postrzegasz

Jak pachniesz

Jak płaczesz

Jak krzyczysz

Jak wzdychasz

Jak się gniewasz

Jak rozpaczasz

Jak śpisz

Jak tańczysz

Jak jęczysz

Jak zawodzisz

Jak rozmyślasz

Jak się blokujesz

Jak stawiasz opór

Jak nie chcesz

Jak odrzucasz

Jak uciekasz

Jak się martwisz

Ciebie chcę. Ciebie taką, jaką jesteś TERAZ

Nie to, czym możesz być. Nie to, do czego zmierzasz. Ale to, co jest teraz. Ja chcę CIEBIE.

Chcę Ciebie z tym wszystkim, co to przynosi. Z każdą tego konsekwencją.

Biorę za to CHCENIE pełną odpowiedzialność.

Chcę tego wszystkiego, z czym wiąże się bycie blisko Ciebie.

Chcę CIEBIE. Właśnie ciebie. Takiej, jaką jesteś teraz.

Biorę wszystko, przyjmuję wszystko.

Jestem Twoją (wewnętrzną) matką. Chcę Ciebie.

Chcę twojego życia, twoich emocji, twoich prób i błędów, twoich sukcesów i twoich potknięć. Chcę być przy tobie w każdym tym momencie, w którym żyjesz i doświadczasz życia w każdym jego przejawie. Chcę CIEBIE!”

Czy możesz to dla siebie zrobić? Czy możesz wypowiedzieć te słowa do siebie w lustrze albo w swoim sercu?

Być może kiedyś ona nie chciała, być może nie mogła, nie umiała. Matka zraniona, matka nieobecna, matka straumatyzowana, matka niedostępna, matka współuzależniona… I nie dając Ci tego, zrobiła przestrzeń na to, być dała to sobie dzisiaj sama.

Pozwalając sobie czuć to, co właśnie czujesz, otwierając się na przepływ tego, co właśnie chce przez Ciebie przepłynąć, wyrażając to, co chce być przez Ciebie wyrażone zwracasz sobie Twoje prawo do życia, stajesz się dzieckiem chcianym, dzieckiem wyczekiwanym, dzieckiem upragnionym.

Chcesz?

W styczniu 2021 rusza bezpłatny projekt “Budujemy Dobrą Matkę (w sobie).” podczas którego wspólnie będziemy uczyć się, jak wypełniać luki po trudnym dzieciństwie. Zapisując się, otrzymasz 10 PDF, w których krok po kroku będę pokazywać Ci, jak być dla siebie kochającym rodzicem. Otrzymasz też dostęp do stałej grupy wsparcia, gdzie spotkasz innych uczestników warsztatu. Zapraszam: https://www.grupa.zapiskiaurory.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.